prasokontener

MPB 906 / MPB 907 / MPB 405

System, który został wynaleziony przez firmę BERGMANN ponad 40 lat temu gwarantuje utrzymanie praskontenera w czystośćci bez osadzania się odpadów. Prasy MPB mogą być napełnianie bez przerwy, ponieważ tłoczysko wahadłowe każdorazowo przerzuca odpady przed płytę prasującą, która zagęszcza je do komory, co daje znakomite osiągi. Lata doświadczeń i rozwoju doprowadziły do uzyskania niskiej wagi przy wysokiej stabilności konstrukcji.

Tłok wahadłowy.
Efekt Samooczyszczenia.

Tłok zawieszony wahadłowo sprawia, że siłowniki nie mają bezpośredniego kontaktu z odpadami. To zapewnia znakomitą żywotność i niskie koszty konserwacji. Poza tym zostają wyeliminowane wysokie koszty związane z czyszczeniem obszaru przed, pod i za tłoczyskiem. Tylko w prasokontenerach firmy BERGMANN dostępna jest zawsze cała pojemność komory załadowczej.

Specyfikacja techniczna

 

  Na hakowca (MPB 906/907) Na bramowca (MPB 405)
Rodzaj odpadów: Odpady mokre i odpady komunalne
Zastosowanie: Restauracje, hotele, szpitale, zakłady spożywcze, supermarkety, drukarnie, masarnie i wiele innych
Pojemność
(bez komory prasowania):
14 – 18m³ na hakowca 6 – 14 m³ (na bramowca)
Otwór załadowczy
Wymiary:
1.800 x 1.280 mm 1.400 x 1.000 mm (na bramowca)
Ilość rolek jezdnych: 2 lub 4 brak
Hak: Jednostronny lub dwustronny brak
Napęd: 5,5kW , 380 – 415V, 32A ( z pompą pojedynczą lub podwójną)
Wyposażenie opcjonalne: Sygnalizacja pełnego kontenera, wyrzutnik do pojemników 1100l, pokrywa jedno- lub dwuczęściowa, hydraulicznie otwierana pokrywa, elektrycznie otwierana pokrywa, zasyp, pilot, optyczna kurtyna bezpieczeństwa, sygnał optyczny, sygnał akustyczny i wiele wiele innych…

 

prasokontener

Prasokontener do odpadów mokrych i komunalnych

Mimo wdrożonych w całym kraju systemów segregacji, to właśnie zmieszane odpady komunalne i tzw. odpady mokre stanowią największą część produkowanych przez człowieka śmieci. Ich higieniczne, bezpieczne, a jednocześnie komfortowe gromadzenie oraz przewożenie może stanowić spore wyzwanie w wielu miejscach. Duże ilości odpadów organicznych i zmieszanych są produkowane nie tylko w spółdzielniach czy wspólnotach mieszkaniowych, ale również w rozmaitych zakładach i miejscach, w których działają kuchnie przemysłowe (w tym restauracjach, hotelach czy szpitalach). Pomocne okazują się w tym przypadku prasokontenery, czyli urządzenia pozwalające na zagęszczanie odpadów. Specjalny mechanizm wbudowany w kontener szybko i skutecznie zmniejsza ich objętość, sprawiając, że wywóz śmieci może przebiegać znacznie sprawniej, a ich składowanie staje się znacznie prostsze.

Prasokontenery BERGMANN – specyfika

Prasokontenery marki BERGMANN to najbardziej dopracowany sprzęt tego typu spośród wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku. Firma wykorzystuje unikalny system, który ułatwia zachowanie higieny oraz prawidłowego funkcjonowania mechanizmu. Ponadto urządzenia BERGMANN oferują wiele drobnych udogodnień, które zapewniają bardzo komfortowe użytkowanie. Są mobilne i wszechstronne, dzięki czemu możliwe jest ich szerokie zastosowanie. Dostępne są kontenery na bramowca i na hakowca o różnych pojemnościach aż do 26 m3. Część prasokontenerów ma też wyrzutnik do pojemników 1100l. To nowoczesny sprzęt, który jest niezawodny, a jednocześnie niesamowicie ułatwia pracę. Istnieje możliwość zamówienia modelu dopasowanego do potrzeb nabywcy, np. Wyposażonego w generator ozonu (ozon niweluje nieprzyjemne zapach oraz zabija większość bakterii i wirusów).

Prasokontener do odpadów mokrych i komunalnych – zastosowanie

Odpady mokre i komunalne składają się w znacznej mierze z frakcji organicznej. Dlatego przeznaczone do nich prasokontenery doskonale sprawdzają się w każdym miejscu, które produkuje ich spore ilości. Unikalna konstrukcja prasy zgniatającej sprawia, że resztki odpadów nie przedostają się w głąb mechanizmu, a tym samym nie powodują jego degradacji i nie generują trudności podczas pracy. Z tego powodu prasokontener BERGMANN nie wymaga też skomplikowanych zabiegów związanych z czyszczeniem i konserwacją.

Tego typu sprzęt przeznaczony jest w szczególności dla:

  • restauracji,
  • hoteli,
  • szpitali,
  • zakładów zajmujących się wytwórstwem i przetwórstwem żywności,
  • sklepów, supermarketów,
  • masarni,
  • drukarni i wielu innych.

Korzystając z naszej oferty, kupujesz prasokontener najwyższej jakości, otrzymany z pewnego źródła. Jako oficjalny dystrybutor sprzętu BERGMANN gwarantujemy autentyczność każdego wyrobu, a także najkorzystniejsze ceny i profesjonalną obsługę klienta. Sprawdź również naszą ofertę maszyn używanych, jeśli poszukujesz tańszych rozwiązań.