Prasy ślimakowe firmy H&G

Nasze prasy ślimakowe od dziesięcioleci są głównym i odnoszącym sukcesy produktem firmy H&G. Ponad 8000 zagęszczarek ślimakowych zainstalowanych na całym świecie świadczy o kompetencjach H&G i czyni nas liderem technologicznym i rynkowym w tym segmencie. Dzięki wydajnemu zagęszczaniu dużych ilości odpadów i surowców wtórnych, nasze zagęszczarki ślimakowe osiągają prawie dwa razy większe masy wypełnienia niż w przypadku pras hydraulicznych. W ten sposób można kontrolować rosnący napływ odpadów i surowców wtórnych w logistyce i handlu. Procesy utylizacji w handlu i przemyśle można usprawnić i osiągając równocześnie potencjalne oszczędności.

Prasy Ślimakowe stanowią połączenie wydajnej prasy do surowców wtórnych z dopinanym kontenerem. Rozwiązanie to jest stosowane w miejscach, gdzie wymagane jest zagęszczenie dużej ilości surowców wtórnych zachowując minimalny nakład pracy ze strony pracowników.
Prasy ślimakowe mogą być stosowane do różnego rodzaju odpadów oraz surowców jak karton / tektura, ścianka offset, butelki PET, a nawet odpady drewniane.

Jednostka zagęszczająca składa się wyjątkowo mocnego ślimaka, który prasuje odpad z dużą siłą do wnętrza kontenera. Ślimak napędzany jest poprzez przekładnie zębatą. Ze względu na brak elementów hydraulicznym jest to najbardziej niezawodny system zagęszczania odpadów.
W zależności od rodzaju odpadu stosowane mogą być różne nakładki rozrywające nad prasą ślimakową które mają za zadanie wstępnie rozdrobnić odpad, pomagając tym samym zwiększyć jeszcze bardziej wydajność oraz wagi w kontenerze. Sam kontener został wzmocniony, aby móc wytrzymać duże siły przez wiele lat. Po zapełnieniu kontenery są odbierane do opróżnienia zwykłym samochodem hakowym.

Prasy Ślimakowe - najbardziej wydajne prasy w segmencie pras kontenerowych

Nie ma wątpliwości, że prasa ślimakowa H&G jest najbardziej wydajną prasą w segmencie pras kontenerowych oraz należy do czołówki bezawaryjnych maszyn do gospodarki odpadami. Firma H&G zadbała jednak również o to, aby była to jedna z najwygodniejszych, najbardziej ergonomicznych pras.
Dzięki automatycznej smarownicy nie trzeba pamiętać o smarowaniu przez wiele miesięcy. Sterowniki Smart z dostępem przez Internet pozwalają na bieżąco śledzić pracę maszyny, wysyłać komunikaty zapełnienia oraz przeprowadzać analizy.

  • Prasy ślimakowe H&G mogą być dopasowane do wszystkich sposobów załadunku (ręcznie, z rampy, wywrotnicą, podajnikiem, systemem pneumatycznym etc.)
  • Prasa ślimakowa H&G stanowi czołówkę w kategorii dopinanych pras stacjonarnych oraz pras ślimakowych.

LIDER TECHNOLOGII I RYNKU MADE IN GERMANY
Jako lider technologiczny i rynkowy produkujemy nasze produkty w naszej lokalizacji w Południowej Westfalii i zaopatrujemy naszych klientów i partnerów w ponad 35 krajach.

TECHNOLOGIA ZRÓWNOWAŻONEJ UTYLIZACJI W PRASACH ŚLIMAKOWYCH
Dzięki nawet o 100% wyższym ciężarom napełniania w porównaniu z konwencjonalnymi hydraulicznymi systemami pras, wykorzystanie transportu jest zoptymalizowane. W ten sposób zaoszczędza się prawie 50% CO2.

ZOPTYMALIZOWANY PRZEPŁYW PRACY I INTELIGENTNA TECHNOLOGIA
Korzystając z naszych zagęszczarek ślimakowych, optymalizujesz procesy robocze, zwiększasz stabilność procesów i monitorujesz je dzięki innowacyjnej technologii H&G Smart.